TEVİTÖL 2014-2015 BURSLULUK VE YATILILIK BAŞVURU, SINAV VE KAYIT SÜRECİ

TEVİTÖL 2014-2015 öğretim yılı başvuru süreci başlamış bulunmaktadır. Başvurularınızı iki farklı yolla gerçekleştirebilirsiniz:
a) Web sitemizde yer alan dosyaları indirerek doldurabilir ve aday öğrencimizin son 6 ayda çekilmiş vesikalık fotoğrafı, nüfus cüzdanı fotokopisi, 6 ve 7.sınıf not dökümü ile birlikte en geç 21 Nisan 2014 Pazartesi günü postaya ya da kargoya verilmek şartıyla ulaştırabilirsiniz. Başvurular için adres: TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi - Muallimköy Mevkii Karatepe Sokak No:25/A 41400 Gebze/Kocaeli

b) Ya da web sitemize online kayıt yaparak(21 Nisan 2014 Pazartesi 24:00’e kadar) gerekli evrakları doldurabilir ve yükleyebilirsiniz. Her iki durumda da sizlere evraklarınızın bize eksiksiz teslim edildiğine dair bilgi gelecektir.
ÖNEMLİ: Online kayıt işlemini aday öğrenci adına yapmalısınız.

Aile bireylerinin (anne, baba, çocuklar) kişi başına yıllık geliri 10,000 TL ya da altında olanlar tam burslu, diğer adaylar ise kısmi burslu statüde ve kontenjanda değerlendirilecektir. Değerlendirme Türk Eğitim Vakfı yetkilileri tarafından yapılacak ve adaylara bildirilecektir.

TEVİTÖL ÖĞRENCİ ÖN KAYIT-ÖN KABUL (BAŞVURU) ŞARTLARI
1. İlköğretim okullarının 8. sınıflarında öğrenim görmekte olup, 6. ve 7. sınıf Türkçe, Matematik ve Fen Bilgisi derslerinin her birinin yıl sonu notunun en az 80 (seksen) olması,
2. Başvuru formunun ve mali durum formunun eksiksiz doldurularak, formlarda belirtilen gerekli evraklarla birlikte, 21 Nisan 2014 tarihinde elden ya da posta yoluyla okula gönderilmiş ya da getirilmiş olması ya da online başvuru işleminin aynı gün tamamlanmış olması gerekmektedir.

SINAV SÜRECİ 1. Öğrenci seçimi 3 aşamalıdır: Bu aşamalar sırasıyla, " Sınav (bilgi ve yatkınlık)", "Bireysel Değerlendirme”, "Gözlem Kampı" dır.
2. 4 Mayıs 2014 tarihinde 19 sınav merkezinde gerçekleşecek TEVİTÖL ilk giriş sınavında başarılı olan öğrenciler, okula davet edilerek, ikinci aşama olan bireysel değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Bireysel değerlendirmede başarı sıralamasında önde gelen, 120 öğrenci tam ve/veya kısmi burslu aday olarak gözlem kampına davet edilecektir. Kampa davet edilecek aday öğrenci sayısı TEV tarafından arttırılabilir. Başvurular arasında bu başarının yakalanamaması durumunda ise, davet sayısı daha az olabilecektir.
3. Gözlem Kampı 24 - 29 Haziran 2014 tarihleri arasında TEVİTÖL’ de gerçekleşecektir.
4. Gözlem kampında öğrenciler farklı disiplin ve yetenek alanlarında proje ve testlerle değerlendirileceklerdir. Bu alanların yanı sıra, adayların yatılı öğrenime uyumları, takım çalışmasına yatkınlıkları ve motivasyon düzeyi de dikkate alınacaktır.
5. Gözlem kampı sonunda yapılacak değerlendirmelerle, ailenin ekonomik durumuna bağlı olarak tam ya da kısmi burslu 60 öğrenci öğrenime kabul edileceklerdir.
6. Sınav ve kayıt sürecinde aday dağılımlarının %50 kız, %50 erkek olması esastır. Yeterli kontenjanın oluşmaması durumunda kontenjan kız ya da erkek öğrencilerle tamamlanabilir.
7. TEVİTÖL sınav sürecine katılan tüm bireyler yukarıdaki bilgileri kabul etmiş ve onaylamış olarak başvurularını gerçekleştirebilir.

SINAV TARİHİ VE SAATİ
Sınav, 4 MAYIS 2014 PAZAR günü saat 10.00’da 19 sınav merkezinde yapılacaktır. (TEVİTÖL adayın gireceği sınav merkezini değiştirebilir.)

OKULA KAYIT ŞARTLARI
1. Asil ve yedek listeler www.tevitol.k12.tr’de kayıt tarihleri ile birlikte ilan edilecektir. Belirtilen tarihte asil listeden kayıt olmaması durumunda ilan edilen yedek listeden sırayla adaylar okula davet edileceklerdir.
2. Ailenin ekonomik durumu TEV tarafından araştırılacak ve bu araştırma sonucunda belirlenen ölçütlere uyulmaması ve yanlış beyan yapılmış olması durumunda adayın kaydı yapılmayacaktır.
3. Bursun müteakip yıllarda devamı öğrencinin ders başarısına, disiplin cezası almamasına ve okula uyumuna bağlı olup, öğrenciler ve veliler yeterli başarı ve uyumu gösteremeyen öğrencilerin bursunun kesilebileceği hususunda kayıt esnasında bilgilendirileceklerdir.

Okulumuza ve sınav sürecine ilişkin sorularınız varsa sinav@tevitol.k12.tr adresine e-mail göndererek sorabilirsiniz ya da 0262 679 3604-0262 679 3605 nolu telefonlardan ilgili arkadaşlarımıza ulaşabilirsiniz.

Ayrıca sıkça sorulan sorularda da sürece ilişkin bilgi notları bulunmaktadır.


Geri dön
  TEVİTÖL